Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 12.00 przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Na wspólnej modlitwie podziękujemy Bogu za tegoroczne plony. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian a szczególnie tych, którzy trudzą się pracą na roli: rolników, sadowników i ogrodników. Serdecznie zapraszamy włodarzy naszej małej Ojczyzny, radnych, sołtysów, asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, ministrantów, lektorów, druhów OSP, naszą gminną orkiestrę. Serdecznie zachęcamy poszczególne wioski do zrobienia wieńców dożynkowych. Na zakończenie uroczystości podzielimy się symbolicznie chlebem.

Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Koziebród w dniu 8 września. Zapisy trwają do 3 września. Można to uczynić w zakrystii po Mszach świętych lub w kancelarii parafialnej. Przy zapisie podajemy numer PESEL, który jest wymagany do ubezpieczenia pielgrzymów oraz informację czy wracamy do Staroźreb autokarem czy własnym środkiem lokomocji.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w poniedziałek 4 września o godzinie 18.00.

W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godziny 17.00. Zapraszam również do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a także do udziału we Mszy Świętej, do przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta  ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele w sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.45. ( zaraz po ślubie) Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Niebieskiej Matce.

W piątek o godzinie 19.00 spotkanie lektorów tradycyjnie na plebani. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Od poniedziałku możemy już zapisywać intencje Mszy świętych na nowy rok. Przypominam narzeczonym, którzy pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński aby jak najszybciej ustalić termin uroczystości w kancelarii parafialnej.

Przypominamy, że od przyszłej niedzieli Msze święte będą odprawiane o 8.30, 10.00. 12.00 i 16.00