Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem.

Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.

Tego dnia tradycyjnie wyruszymy pieszą pielgrzymką do Koziebród. Wymarsz z pod kościoła o godzinie 6.00. Suma odpustowa o godzinie 12.00. Powrót autokarem ok godziny 15.00.

W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele o godzinie 18.00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary. Tradycyjnie dla wszystkich dzieci mała niespodzianka.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne najmłodszym uczniom czyli klas pierwszych. Zapraszamy serdecznie wszystkich pierwszoklasistów wraz z rodzicami.

Serdecznie zapraszam sołtysów poszczególnych wiosek o odbiór list na zbiórkę śmieci z cmentarza na drugie półrocze. W minionym tygodniu wywieźliśmy śmieci ale ten czas przed świętem zmarłych wygeneruje tych śmieci zwyczajowo znacznie więcej niż normalnie. Listy w Staroźrebach dotrą do poszczególnych ulic przez ręce Pani Sołtys.

W sobotę zapraszamy na godzinę 10.00 do salki przy plebani, wszystkich ministrantów, na powakacyjne spotkanie.

Dziś na Mszy świętej o godzinie 12.00 przeżywamy doroczne święto plonów – Dożynki Parafialne. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości:

– włodarzom naszej Gminy

– przedstawicielom wiosek, które wykonały wieńce do dożynkowe

– druhom OSP ze Staroźreb, Bromierza i Przedborza

– Państwu Zofii i Pawłowi Rosiak za przepiękny Bochen Chleba oraz chleb, którym będziemy się dzielić

– Pani Agnieszce Gajewskiej za piękną dekoracje

– asyście procesyjnej, ministrantom, lektorom

– orkiestrze gminnej

A nade wszystko Wam drodzy rolnicy za codzienny trud.