Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

Ten radosny dzień przeżywamy   wraz z J.E. ks. Bp. Romanem Marcinkowskim.    Pragnę bardzo serdecznie podziękować  Księdzu Biskupowi za przyjęcie naszego zaproszenia, obecność wśród nas, wspólną modlitwę i skierowane do nas słowo. Za wszelkie dobro składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jutro, w poniedziałek, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto świętego Szczepana. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na rzecz WSD w Płocku i szkół katolickich w naszej diecezji.

W sobotę o godzinie 17.00 Msza święta i nabożeństwo dziękczynno-blagalne na zakończenie Starego Roku kalendarzowego. Zapraszamy bardzo serdecznie.

Podziękowanie:

Grzegorzowi i Panu Michałowi oraz Pani Agnieszce Gajewskiej za współpracę w dekoracji świąteczną naszej świątyni.

Panu Organiście i scholii za oprawę liturgii

Panu Michałowi za porządek w świątyni i szelką pomoc w przygotowaniach do świąt

Druhom OSP ze Staroźreb za udział we wczorajszej liturgii

Lektorom i ministantom za uświetnienie liturgii

Wszystkim za wszelkie dobro niech Boże Dziecię błogosławi.

Po dwóch latach ograniczonych możliwości pracy duszpasterskiej z racji na panującą pandemię i wprowadzane obostrzenia sanitarne, nie mogliśmy się normalnie spotykać podczas kolędy. Myślę, że ten czas lęku i obaw minął, choć może nie do końca. Musimy się jednak nauczyć żyć w tej nowej rzeczywistości i normalnie funkcjonować.

Dlatego w tym roku pragniemy odwiedzić naszych parafian z wizytą duszpasterska w domach, w poszczególnych wioskach i ulicach. Chcemy spotkać się, porozmawiać, podzielić doświadczeniem wiary, swoimi trudnościami i bolączkami życia. A my kapłani w imieniu kościoła, na wspólnej modlitwie, chcemy Wasz dom pobłogosławić i napełnić Bożą laską.

Wizyta duszpasterska będzie w tym tygodniu przebiegała w następującym porządku:

– 28 grudzień – środa- Bromierz i Nowy Bromierz

– 29 grudzień – czwartek – Bromierzyk (obydwie części)

– 30 grudzień – piątek – Nowy Bromierzyk i Worowice Wyroby

Bardzo prosimy aby podjechać po księży na godzinę 9.00.

Msze święte w tym tygodniu będą odprawiane o 17.30 i 18.00

Tak się składa w tym roku, że zarówno Boże Narodzenie jak i Nowy Rok wypadają w niedzielę. Nie chciałbym zbytnio przedłużać dzisiejszych ogłoszeń dlatego sprawozdanie z działalności duszpasterskie i materialnej przedstawię w przyszłą niedzielę w Nowy Rok w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

Pragnę tylko nadmienić, że w tym roku rozpoczęliśmy pierwszy etap remontu organ w naszym kościele. Kolejne etapy rozpoczniemy wczesną wiosną. Koszty nie będą małe ale myślę, że damy radę. Szczegóły podam za tydzień.

Ofiary kolędowe i na nasze inwestycje będą w tym roku przeznaczone na ten właśnie cel. Jeśli chcemy takową ofiarę złożyć musimy pamiętać o nasze złotej zasadzie:

Musi Cię być na to stać

Chcesz to uczynić czując, że jest to nasze dobro wspólne

I musi Ci to sprawić przeogromną radość.

Na te radosne dni prosimy Czcigodnego Ks. Biskupa o błogosławieństwo.