Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego.

Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie a nade wszystko u naszych sąsiadów w Ukrainie.

W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przyszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła sprawowane będą według porządku niedzielnego: 8.30, 10.00, 12.00 i 16.00.

Pobłogosławioną kredą oznaczmy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2023). Można także zanotować (C+M+B 2023) jako skrót łacińskiego zwrotu „Christus mansionem benedicat”, które tłumaczy się: „Niech Chrystus błogosławi temu domowi”. Oba sposoby są poprawne. Poświęconą kredę możemy zabrać po Mszy świętej z bocznego ołtarza. Składając dobrowolną ofiarę wyrażamy naszą wdzięczność Panu Michałowi, naszemu kościelnemu, za całoroczną posługę w naszej świątyni. Z racji na uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

NA MSZY ŚW. O GODZINIE 10.00 – MISYJNE CZUWANIE DZIECI PRZY ŻŁÓBKU PANA JEZUSA -ZAPRASZAMY SERDECZNIE

Trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Pragniemy wraz z ks. Grzegorzem bardzo serdecznie podziękować za wspólnie przeżyte chwile w rodzinach, które nas przyjęły w swoich domach. Za waszą życzliwość, otwartość, poświęcony czas, szczere rozmowy i dzielenie się tym co stanowi naszą codzienność. Dziękujemy za gościnność oraz za ofiary złożone z racji kolędy a także wsparcie naszych inwestycji parafialnych, które są wyrazem Waszej troski o naszą świątynię i jej otoczenie.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu będzie przebiegała w następującym porządku :

Poniedziałek 02.01.2023

– od 9.00 – Przeciszewo

– od 9.00 – Przeciszewo Kolonia i Borowo

Wtorek 03.01.2023

– od 9.00 – Mieczyno

– od 15.00 – ul. Polna

Środa 04.01.2023

– od 9.00 – Słomkowo

– od 11.00 – Opatówiec

Czwartek 05.01.2023

– od 9.00 – Przedbórz

– od 15.00 – ul. Szkolna

Sobota 07.01.2023

– od 9.00 – Ostrzykówek i Zdziar Mały

– od 9.00 – Grabina

Woda święcona jest wystawiona na stoliku pod chórem. W minionych latach w czasie Mszy świętych kolędowych wręczaliśmy parafianom pojemniki z wodą święconą i rozdaliśmy ich 1280 sztuk. Jeśli ktoś nie ma wody święconej w domu można ją zaczerpnąć z wystawionego pojemnika.

MSZE ŚWIĘTE W TYM TYGODNIU SĄ ODPRAWIANE O 17.30, POZA UROCZYSTOŚCIĄ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Na początku Nowego Roku wszystkim Parafianom i miłym Gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.