Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

Przyszła niedziela to również NIEDZIELA BIBLIJNA.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, których odwiedziliśmy w minionym tygodniu z wizytą duszpasterską : za obecność i wspólną modlitwę, za życzliwość,  serdeczność i gościnność,  za wyraz troski i zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary złożone na jej utrzymanie i nasze inwestycje.  

W tym tygodniu wizyta duszpasterska odbędzie się w następującym porządku:

Poniedziałek -16 styczeń 2023

– od 15.00 – ul. Płocka (od ul. Szkolnej)

– od 15.00 – ul. Płocka (od Worowic Wyrobów)

Wtorek – 17 styczeń 2023

– od 15.00 – ul. Płocka (strona lewa od u. Szkolnej do Płocka)

– od 15.00 – ul. Płocka (strona prawa od ul. Szkolnej do Płocka)

Środa – 18 styczeń 2023

– od 15.00 – ul. Parkowa (od pól)

– od 15.00 – ul. Parkowa (od ul. Płockiej )

Czwartek – 19 styczeń 2023

– od 15.00 – ul. Strażacka (od pól ) i ul. Piękna

– od 15.00 – ul. Strażacka (od ul. Płockiej)

Piątek – 20 styczeń 2023

– od 15.00 – ul. Głowackiego (od ul. Żwirki i Wigury) oraz ul. Tęczowa i ul. Wiosenna

– od 15.00 – ul. Głowackiego (od rodziny Szczawińskich)

Sobota – 21 styczeń 2023

– od 9.00 – Osiedle Sportowe (ul. Sportowa, Sosnowa, Akacjowa, Lipowa, Klonowa, Modrzewiowa, Brzozowa i Jodłowa)

– początek od drogi na Bromierz

– początek od tartaku