Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.

W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 9.00 i 18.00

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Szczególną modlitwą otoczmy siostry Pasjonistki, które mieszkają w naszej wspólnocie parafialnej. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek adoracja i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00, spowiedź od godz. 17.00;

– w sobotę Msza święta ku czci Matki Najświętszej o godzinie 17.30.

Zakończyliśmy doroczną wizytę duszpasterską – kolędę. Pragnę podziękować wszystkim Parafianom, których odwiedziliśmy w tym szczególnym czasie w Waszych domach. Dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwą atmosferę, wyraz troski i zainteresowanie sprawami parafii, niejednokrotnie ciekawe sugestie duszpasterskie. Dziękujemy też za ten wymiar czysto ludzki : za Waszą gościnność i ofiary składane z racji kolędy. Jako gospodarz tej parafii pragnę serdecznie podziękować za ofiary, składane przez wiele rodzin, na nasze inwestycje. Wiemy, że w tym roku podejmujemy się ważnej i kosztownej inwestycji jaką jest remont organ w naszej świątyni. Te ofiary pokryją znaczną część tej inwestycji. Teraz czekamy na odpowiednie warunki atmosferyczne i wiosną rozpoczniemy realizację tego przedsięwzięcia. O postępach prac i kosztach będę jak zawsze informował na bieżąco. Wszystkim za wszelkie dobro i mile przeżyty czas składamy serdeczne Bóg zapłać.