Dziś, tradycyjnie rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.50 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po sumie. Dzieci będą otrzymywać pamiątkowe obrazki do wielkopostnej wyklejanki, którą po zakończonym okresie Wielkiego Postu złożymy podpisane w zakrystii. Oczywiście dla najwytrwalszych jak co roku znajdą się niespodzianki. Natomiast młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania gromadzi wpisy w indeksach.

Dziękuję serdecznie za zrozumienie naszej wspólnej sprawy i ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni. Aby dać szansę wszystkim włączyć się w to dobro wspólne, również w przyszłą niedzielę ofiary będą zbierane na ten sam cel. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 zapraszamy bardzo serdecznie do salki na plebani wszystkich naszych ministrantów na wielkopostne spotkanie. Zapraszam również wszystkich kandydatów, którzy chcieliby włączyć się do wspólnoty ministranckiej i pełnić tę zaszczytną funkcję posługi przy ołtarzu. Natomiast na godzinę 12.00 zapraszamy serdecznie wszystkie dziewczynki śpiewające w scholii.