Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 16.50. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i w czasie Mszy świętych.

Od przyszłej niedzieli będziemy mogli nabywać baranki wielkanocne na stół świąteczny. W ten sposób możemy wesprzeć najbardziej potrzebujących, którym pomoc świadczy Caritas naszej diecezji.

W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 10-12 marzec. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

W czasie Wielkiego Postu organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci na temat: „ MOJE POSTANOWIENIA WIELKOPOSTNE „. Formy pracy są dowolne. Liczy się pomysłowość i samodzielność. Więcej informacji przekażą katecheci.

Tradycyjnie w Wielkim Poście zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekoracje Grobu i Ciemnicy oraz wystrój kwiatowy naszej świątyni przez cały rok. Jak wiemy zrezygnowaliśmy z cotygodniowego strojenia kwiatami naszej świątyni przez poszczególne wioski i ulice a zbieramy te ofiary tylko raz w roku. Wszystkim, którym leży na sercu piękno naszej świątyni, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Listy w Staroźrebach na poszczególne ulice dostarczy Pani Urszula, sołtys Staroźreb. Natomiast w poszczególnych wioskach proszę sołtysów, radnych o zgłaszanie się po listy do zakrystii lub kancelarii.