Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej i Gorzkich żali. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

W najbliższy piątek odprawimy ostatnią Drogę Krzyżową. Będzie ona przebiegała ulicami naszej parafii. Będziemy dziękować Jezusowi za dar zbawienia ale jednocześnie będzie to nasze świadectwo wiary. Msza święta o godzinie 17.30 i Droga Krzyżowa o godzinie 18.00

Zachęcam, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Zakładając, że wielu parafian w czasie rekolekcji już oczyściło swoje serca, pozostałych – tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji jeszcze tego uczynić – zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi.

Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Uroczysta Msza święta z procesją o godzinie 10.00

Na stoliku pod chórem można nabyć kolejną publikację pt. „ Tajemnica Spowiedzi w mistycznych wizjach Cataliny Rivas”.

Możemy złożyć dobrowolną ofiarę. Z tych ofiar w niedługim czasie zakupimy kolejną pozycję książkową dla pożytku naszego ducha. Zachęcamy serdecznie.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną naszej świątyni i całoroczny wystrój świątyni:

– ul. Płocka(od Szkolnej do Mostowej + Mostowa – 765 zł

– Bromierz (16 rodzin) – 728 zł

– ul. Modrzewiowa (3 rodziny) – 150 zł

– ul. Sportowa (7 rodzin) – 330 zł

– ul. Chopina (9 rodzin) – 190 zł

– Staroźreby Kolonia (18 rodzin) – 550 zł

– Nowy Bromierz (24 rodziny) – 447 zł

– Mieczyno (24 rodziny) – 700 zł

– Ostrzykówek (10 rodzin) – 180 zł

– ul. Płocka (od Worowic do Szkolnej) (37 rodzin) – 660 zł

– Przeciszewo Kolonia (20 rodzin) – 630 zł

– ul. Chabrowa – (6 rodzin) – 150 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.