Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy:

Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy,

Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie,

Pokoju, który koi kiedy wszystko wyprowadza z równowagi,

Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

Niech te święta Wielkiej Nocy spłyną rzeką Boskiej mocy

otuliwszy serca Wasze spokojem i radością.

Życzymy Wam chwil refleksji i chwil radości spędzonych wspólnie przy rodzinnym stole.

Serdeczne słowa wdzięczności kieruje do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane zaangażowanie pragnę serdecznie podziękować: Ks. Grzegorzowi, Panu Michałowi, Panu Kamilowi, służbie liturgicznej ołtarza: ministrantom, lektorom, asyście procesyjnej. Serdeczne podziękowanie składam Pani Agnieszce Gajewskiej z rodziną za dekoracje kwiatowe w naszej świątyni. Dziękuję za udział w procesji naszej orkiestrze gminnej. Moc gorących podziękowań za udział w liturgii i czuwanie przy Grobie Pańskim naszym Druhom z OSP z Panem Prezesem Markiem na czele.

Jednocześnie pragnę serdecznie podziękować grupie naszych lektorów i parafian za przepiękny Wieczór Pasyjny, który przeżyliśmy w Wielki Piątek. Serdeczne podziękowanie kieruję w stronę Pana Łukasza Kinalskiego, który był inicjatorem i reżyserem tego wydarzenia. Wszystkim wykonawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Moc podziękowań składam na ręce Pani Kasi i dzieciom ze SP w Przeciszewie za piękne chwile czuwania przy Grobie Pańskim. Dziękuję też s. Cecylii i dzieciom ze SP w Staroźrebach za apel Wielkanocny, który mogliśmy wysłuchać w szkole.

Wszystkim za wszelkie dobro niech Pan Jezus Zmartwychwstały błogosławi.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie działające w naszej diecezji.. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 10.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs plastyczny na temat” Moje postanowienia Wielkopostne.” Zostaną też wyróżnione osoby, które najgorliwiej uczestniczyły w nabożeństwie drogi krzyżowej.