Przeżywamy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Misterium męki i zmartwychwstania naszego Pana to istota naszej wiary. Po raz kolejny przeżywamy te uroczystości w trudnych chwilach obawy o nasze zdrowie czy życie. W chwilach trwogi i osamotnienia. W chwilach choroby nas samych albo naszych najbliższych. W chwilach gdy musieliśmy pożegnać i odprowadzić do grobu, tych których kochamy. Dla wielu z nas te ostatnie miesiące, tygodnie i dni przypominają tamten Wielki Piątek.

Ale dziś Chrystus Zmartwychwstał! Niech to dzisiejsze święto napełni nas radością a nade wszystko nadzieją. Nadzieją na lepsze jutro. Nadzieją, że powstaniemy do nowego życia, życia w radości i pokoju. Niech Ten, który pokonał śmierć i szatana pokona w nas wszelkie lęki i obawy, doda sił i wytrwałości w walce z wszelkim złem, które jest wokół nas i w nas samych. Niech Zmartwychwstały błogosławi całej naszej rodzinie parafialnej.

Msze święte w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00, 10.00 i 12.00.

Procesja rezurekcyjna w skromniejszej formie niż zwykle ( krzyż, lampiony, figura zmartwychwstałego, paschał, baldachim i asystujący kapłana niosącego Najświętszy Sakrament).

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Michałowi za liturgiczne przygotowanie uroczystości.   Panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami.  Przede wszystkim bardzo serdecznie pragnę podziękować liturgicznej służbie ołtarza: ministrantom, lektorom, komentatorom, asyście procesyjnej. Dziękuję druhom OSP ze Staroźreb.  Wszystkim za wszelkie dobro składam serdeczne Bóg zapłać.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w porządku niedzielnym. Ofiary zbierane w dniu jutrzejszym przeznaczone są na rzecz WSD w Płocku oraz szkół katolickich działających w naszej diecezji.

Dziękuję za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:
*ul. Północna (7 rodzin) – 120
* Opatówiec (7 rodzin) – 180

Ofiarodawcom i zbierającym składamy serdeczne Bóg zapłać!