Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr.

W przyszłą niedzielę zostaną wyróżnione i nagrodzone dzieci, które najlepiej uczestniczyły w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i przyniosły swoje wyklejanki.

Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Świętej o 10.00, będzie można odebrać stroje dzieci do I Komunii Świętej.

Spotkanie dzieci klas III i IV oraz ich rodziców w niedzielę 25 kwietnia po Mszy świętej o 10.00. Bardzo prosimy o obecność wszystkich albowiem będą podawane informacje o próbach i konkretne informacje organizacyjne odnośnie uroczystości komunijnych w naszej Parafii.

Dziś po raz ostatni jest z nami Pan Wiktor, nasz dotychczasowy organista. Pan Wiktor podjął decyzje o zmianie pracy i dlatego się roztaje z naszą Parafią. Pragnę w imieniu nas wszystkich podziękować Panu Wiktorowi za Jego posługę, piękny śpiew i oprawę liturgiczną uroczystości w naszej świątyni. Panie Wiktorze, Bóg zapłać za wszelkie dobro. Jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności i spełnienia wszystkich planów w dalszym życiu.

Dziś po Mszy Świętej ministranci będą rozdawać maseczki, które za pośrednictwem PSP i naszych druhów z OSP w Staroźrebach, otrzymaliśmy od Wojewody Mazowieckiego.