Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

Dziś chcemy wyróżnić te dzieci, które najlepiej uczęszczały na nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Wyróżnione dzieci zapraszamy po Mszy Świętej do zakrystii po drobny upominek.

W ostatnim czasie dziękowaliśmy służbie liturgicznej ołtarza za ich obecność i udział w liturgii Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkiejnocy. Z reguły większość ministrantów uczestniczy w niedzielnej eucharystii ale w dni powszednie bywa różnie. Dlatego dzisiaj chcielibyśmy wyróżnić i podziękować ministrantowi, który mimo tej wyjątkowej sytuacji jaką mamy, jest zawsze obecny na swoim dyżurze w każdy wtorek a jest nim Adrian Surmak z klasy VIII. Gratulujemy gorliwej postawy a innych zachęcamy do naśladowania.

Dziś po Mszy świętej o 10.00 możemy odbierać stroje dla dzieci pierwszokomunijnych.

W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III i IV przygotowujących się do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Prosimy o obecność wszystkich zainteresowanych albowiem przekażemy ważne informacje w związku z bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości.

W tym tygodniu rozpoczął posługę w naszej świątyni Pan Mirosław Lewandowski jako organista. Witamy serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy owocnej posługi.

Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Kacprzycki Mateusz, kawaler ze Staroźreb  – parafia tutejsza
Kwiatkowska Katarzyna, panna z  Czerniewa – parafia Woźniki

Kamiński Andrzej, kawaler ze Staroźreb – parafia tutejsza
Graczyk Małgorzata, panna z Goszczyna – parafia Góra

Ktokolwiek znałby przeszkody występujące między tymi osobami, które uniemożliwiałyby ważne zawarcie związku małżeńskiego, w sumieniu zobowiązany jest zgłosić to do Kancelarii Parafialnej.