Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem a nade wszystko swoją „ żywą” przynależnością do wspólnoty parafialnej i troską o nią.

Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.10 a w niedzielę i święta po sumie, zapraszamy na nabożeństwo majowe. Zachęcamy również do gromadzenia się na tym pięknym nabożeństwie przy naszych figurkach.

Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei. Tego dnia Msze Święte w kościele o godz. 8.30, 10.00, 12.00 i 16.00

W środę zapraszam na spotkanie do plebani na godzinę 19.00 członków Parafialnej Rady Gospodarczej.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa w czasie nabożeństwa majowego.

Od 6 maja czyli od czwartku rozpoczynamy nasze spotkania w ramach tzw. ” Mszy świętych kolędowych”.

Liczyliśmy na to, że uda się nam odwiedzić Was w tradycyjny sposób w domach aby zanieść kapłańskie błogosławieństwo, spotkać się i porozmawiać, bardziej się poznać.

Niestety na dzień dzisiejszy sytuacja epidemiczna nie pozwala nam na taką formę bezpośredniego kontaktu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stalibyśmy się „przenosicielami” zakażenia z domu do domu. W duchu odpowiedzialności za zdrowie i życie naszych parafian nie podejmę tak ryzykownej decyzji.

Dlatego w tym roku wyjątkowo to my zapraszamy naszych Parafian do świątyni na wspólna modlitwę w intencji poszczególnych wiosek i ulic.

Msze święte kolędowe będą odprawiane o godzinie 18.30.

Serdecznie zapraszamy:
W czwartek 6 maja – Bromierzyk i Nowy Bromierzyk
W piątek 7 maja – Bromierz, Nowy Bromierz
W sobotę 8 maja – Przeciszewo, Przeciszewo Kolonia i Mieczyno

W ramach spotkania będzie odprawiona Msza Święta koncelebrowana w intencji mieszkańców zaproszonych  wiosek.

Każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą o wstawiennictwo św. Józefa dla naszych rodzin, tekst modlitwy błogosławieństwa domu i rodziny oraz pojemniczek z wodą święconą. Po powrocie do domu głowa rodziny odmówi błogosławieństwo i poświęci mieszkania.

Uczestnicząc w tym nabożeństwie będzie można złożyć ofiarę kolędową na funkcjonowanie parafii i nasze niezbędne inwestycje parafialne. Ofiary możemy składać w podpisanej kopercie. (tylko i wyłącznie do wiadomości duszpasterzy). Czując odpowiedzialność za wspólne dobro jakim jest świątynia i parafia składając dobrowolną ofiarę musimy jak zawsze spełnić trzy warunki: musi Cię być na to stać, chcesz to uczynić i sprawi Ci to radość. ZAPRASZAMY.

W ostatnim czasie zakupiliśmy nowy krzyż ołtarzowy, który dzisiaj zostanie poświęcony. Wcześniej zakupiliśmy lichtarz pod paschał oraz nową sygnaturkę. Mamy zamiar w najbliższym czasie dokupić do kompletu lichtarz pod świece ołtarzowe.