Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego niech tą odpowiedzą będzie nasze uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii. Przyszła niedziele to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Przez cały maj codziennie o godz. 17.10 nabożeństwo majowe. Mamy nadzieję, że zimne dni odchodzą i zawita wiosenne słońce dlatego zachęcamy do wspólnej modlitwy przy naszych figurkach.

W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Nabożeństwo fatimskie będzie połączone z nabożeństwem majowym. Po Mszy świętej kolędowej ok godziny 19.10. Tego dnia wyjątkowo nie będzie nabożeństwa majowego o 17.10. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na to wyjątkowe nabożeństwo aby polecić jej wstawiennictwu całą naszą parafię.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom : Bromierzyka, Nowego Bromierzyka, Bromierza, Nowego Bromierza, Mieczyna, Przeciszewa i Przeciszewa Kolonii oraz Borowa za obecność i wspólna modlitwę na naszych spotkaniach kolędowych. Tym wszystkim, którzy byli obecni, za wyraz troski i zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary złożone na jej utrzymanie i niezbędne inwestycje składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu zapraszamy naszych Parafian w następującym porządku:

Poniedziałek 10 maja:
1/ Worowice Wyroby
2/ Ostrzykówek i Zdziar Mały

Wtorek 11maja:
1/ Słomkowo
2/ Opatówiec

Środa 12 maja :
1/ Staroźreby Hektary
2/ Staroźreby Kolonia + ul. Mostowa + ul. Młyńska

Czwartek 13 maja:
1/ Nowe Staroźreby i Sędek
2/ Przedbórz i Grabina

Piątek 14 maja:
1/ Pl. Bojowników, ul. Kościuszki, ul. Sienkiewicza i ul. Krótka
2/ ul. Wieczorka i ul. Szkolna

Sobota 15 maja:
1/ ul. Płocka – całość
2/ ul. Kościelna – całość

Msze święte kolędowe będą odprawiane o godzinie 18.30.

Przypominamy, że w ramach spotkania będzie odprawiona Msza Święta koncelebrowana w intencji mieszkańców zaproszonych  wiosek.

Każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą o wstawiennictwo św. Józefa dla naszych rodzin, tekst modlitwy błogosławieństwa domu i rodziny oraz pojemniczek z wodą święconą. Po powrocie do domu głowa rodziny odmówi błogosławieństwo i poświęci mieszkania.

Uczestnicząc w tym nabożeństwie będzie można złożyć ofiarę kolędową na funkcjonowanie parafii i nasze niezbędne inwestycje parafialne. Ofiary możemy składać w podpisanej kopercie. ( tylko i wyłącznie do wiadomości duszpasterzy). Czując odpowiedzialność za wspólne dobro jakim jest świątynia i parafia składając dobrowolną ofiarę musimy jak zawsze spełnić trzy warunki: musi Cię być na to stać, chcesz to uczynić i sprawi Ci to radość. ZAPRASZAMY!

W tym tygodniu rozpoczynamy próby przed uroczystościami komunijnymi. Harmonogram prób jest wywieszony na tablicy ogłoszeń w kościele i w gablocie oraz jest zamieszczony na stronie parafialnej.

Moi Drodzy, cały czas jest aktualna kwestia zatrudnienia na stanowisko kościelnego – grabarza w naszej Parafii. Jeśli są osoby chętne to bardzo serdecznie proszę o kontakt ze mną bądź to bezpośrednio w kancelarii lub telefonicznie. Proszę też wszystkich Parafian o rozpowszechnienie tej informacji wśród innych.