Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

Przez cały maj każdego dnia o godz. 17.10 nabożeństwo majowe. W niedzielę 23 i 30 maja, z racji na uroczystości komunijne nabożeństwo majowe po Mszy świętej o 10.00.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Natomiast na Mszy świętej o godz. 12.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III-ch. Bardzo serdecznie prosimy aby w tej Mszy Świętej uczestniczyli w kościele tylko dzieci i rodzice. Pozostali goście mogą uczestniczyć na zewnątrz świątyni. Pozostałych Parafian bardzo serdecznie zapraszamy na Msze Święte w innych godzinach.

Próby dzieci w tym tygodniu: we wtorek o 16.00 dzieci klas IV, natomiast w środę ostatnia generalna próba dzieci klas III.

Spowiedź dzieci i ich rodziców w sobotę od godziny 11.00 do 12.30.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować mieszkańcom : Worowic, Ostrzykówka, Zdziara Małego, Słomkowa, Opatówca, Staroźreb Hektarów, Staroźreb Kolonii, Nowych Staroźreb i Sędka, Przedborza i Grabiny oraz ulic: Mostowej, Młyńskiej, Bojowników, Kościuszki, Sienkiewicza, Krótkiej, Wieczorka, Szkolnej, Płockiej i Kościelnej za obecność i wspólna modlitwę na naszych spotkaniach kolędowych. Tym wszystkim, którzy byli obecni, za wyraz troski i zaangażowanie w życie parafii oraz za ofiary złożone na jej utrzymanie i niezbędne inwestycje składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu zapraszamy naszych Parafian w następującym porządku:

Poniedziałek 17 maja:
ul. Parkowa
ul. Polna

Wtorek 18 maja:
ul. Żwirki i Wigury oraz  Partyzantów
ul. Strażacka i Piękna

Środa 19 maja:
ul. Wiatraczna i XXX-lecia
ul. Głowackiego, Tęczowa, Wiosenna i Targowa

Czwartek 20 maja:
Osiedle Północne
ul. Słoneczna, Jaśminowa, Chabrowa i 11- listopada
ul. Chopina, Młodzieżowa, Kopernika i Korczaka

Piątek 21 maja:
Osiedle Sportowe
ul. Jodłowa, Brzozowa, Modrzewiowa i Klonowa
ul. Sportowa, Sosnowa, Akacjowa i Lipowa

Msze święte kolędowe będą odprawiane o godzinie 18.30.

Przypominamy, że w ramach spotkania będzie odprawiona Msza Święta koncelebrowana w intencji mieszkańców zaproszonych  ulic.

Każda rodzina otrzyma pamiątkowy obrazek z modlitwą o wstawiennictwo św. Józefa dla naszych rodzin, tekst modlitwy błogosławieństwa domu i rodziny oraz pojemniczek z wodą święconą. Po powrocie do domu głowa rodziny odmówi błogosławieństwo i poświęci mieszkania.

Uczestnicząc w tym nabożeństwie będzie można złożyć ofiarę kolędową na funkcjonowanie parafii i nasze niezbędne inwestycje parafialne. Ofiary możemy składać w podpisanej kopercie. (tylko i wyłącznie do wiadomości duszpasterzy). Czując odpowiedzialność za wspólne dobro jakim jest świątynia i parafia składając dobrowolną ofiarę musimy jak zawsze spełnić trzy warunki: musi Cię być na to stać, chcesz to uczynić i sprawi Ci to radość. ZAPRASZAMY!