Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o 17.10 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W szczególny sposób pragniemy oddać cześć Jezusowi ukrytemu w Najświętszym sakramencie. Od godziny 16.30 prywatna adoracja Najświętszego sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i Msze święte o godzinie 17.30 i 18.00. Na Mszy świętej o godzinie 17.30 poświęcenie wianków z pierwocin ziemi.

W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz.17.30 i 18.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu poświęcimy naszą wspólnotę parafialną oraz naszą ojczyznę Najświętszemu Sercu Jezusa

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: wioskom przygotowującym ołtarze: Nowego Bromierzyka, Mieczyna, Przedborza i Grabiny oraz druhom OSP ze Staroźreb, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym Odnowienie Chrztu Świętego, siostrze Cecylii i rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji i druhom OSP ze Staroźreb i Bromierza, a przede wszystkim Wam, drodzy, za przystrojone domy i obecność, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Onufrego, Patrona naszej wspólnoty Parafialnej. Na uroczystą sumę o godz. 12.00 zapraszam serdecznie asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami i dzieci komunijne do procesji. Zapraszam też serdecznie naszą orkiestrę gminną. Uroczystość rozpoczniemy o godzinie 11.30 Nabożeństwem Fatimskim. Figura Matki Bożej wyruszy w procesji.