W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Pamiętajmy, że czas wakacji i odpoczynku nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej.

W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

We wtorek 13 lipca po Mszy Świętej o godzinie 18.00 nabożeństwo fatimskie i procesja wokół kościoła. W procesji niesiemy krzyż, lampiony, figurę Matki Bożej i różaniec. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich czcicieli Matki Bożej.

W niedzielę 25 lipca obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. W tym dniu tradycyjnie będziemy się modlić za kierowców i poświęcimy nasze pojazdy. Już dziś zaplanujmy swój czas aby na wspólnej modlitwie polecić Bogu nas samych i wszystkich kierowców.

Wszyscy uczestnicy wycieczki dla grup zaangażowanych w parafii proszeni są o dostarczenie kart uczestnictwa do końca tego tygodnia do Ks. Michała.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję pomocy dla małej Weroniki przybliżając w ten sposób możliwość jej operacji. Podczas kiermaszu przy naszej parafii zebrano ofiary w kwocie 9023,21 zł. Wszystkim za okazane serce w imieniu rodziców i bliskich składamy serdeczne Bóg zapłać.