Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco”. Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Będziemy też mogli wesprzeć naszych misjonarzy składając ofiary na środki transportu dla nich, które są niezbędne w ich posłudze misyjnej.

W czasie ostatniej nawałnicy zostało zrzuconych i potłuczonych bardzo wiele zniczy, szczególnie szklanych, na naszym cmentarzu. Bardzo proszę o uporządkowanie swoich grobów i zebranie potłuczonego szkła, które jest zagrożeniem szczególnie dla osób starszych i dzieci. Bardzo proszę uczynić to jak najszybciej w duchu odpowiedzialności o bezpieczeństwo nas wszystkich. Ponadto pragnę przypomnieć, że cmentarz jest ubezpieczony od nieszczęśliwych wypadków wobec osób. Natomiast ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzenia pomników np. : przez nawałnicę. Pomniki w zależności od ich wartości możemy ubezpieczać indywidualnie w firmach ubezpieczeniowych.

Pragnę nadmienić, że podczas ostatniej nawałnicy spadło kilka dość dużych gałęzi. Na szczęście nie wyrządziły żadnych szkód. Niestety te gałęzie spadły z tych drzew, które wcześniej zostały uszkodzone i podtrute przez niektórych parafian.