Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Otrzymując pamiątkowy obrazek możemy naszymi dobrowolnymi ofiarami wesprzeć naszych misjonarzy a szczególnie chorych w krajach misyjnych.

Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud. Pamiętajmy też aby zatroszczyć się o plony naszych pól do wieńców dożynkowych. Mam nadzieję, że w tym roku każda wioska postara się o swój wieniec dożynkowy.

W przyszłą pierwszą niedzielę po sumie Adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie asystę procesyjną.

W miesiącu sierpniu nastąpią niewielkie zmiany w intencjach mszalnych:
1 sierpnia – + Seweryna i Wiesław Jankowscy
8 sierpnia – + Bożena Bogucka
29 sierpnia – + Henryk Biernat

Wymienione intencje zostaną odprawione o godzinie 11.00 zamiast o 9.00. Przepraszamy za tę niedogodność, która wynikła z racji obiektywnych niezależnych od nas.

W tym roku wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę do Częstochowy. Z racji na panujące ograniczenia również w tym roku przebiegać ona będzie w formie sztafetowej czyli każda grupa wędruje tylko jeden dzień. Osoby zainteresowane proszę zgłaszać się do kancelarii parafialnej. Będzie też można zapisywać się na tzw. pielgrzymkę duchową.

Wyjazd dzieci i młodzieży na wycieczkę z Ks. Michałem, 2 sierpnia o godzinie 8.00, z przed szkoły.