W dniu dzisiejszym witamy wśród nas Ks. Roberta Piątkowskiego, który rozpocznie posługę wikariusza w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy Ks. Robertowi aby czuł się wśród nas jak w domu i w rodzinie. Aby potrafił jak najlepiej wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie duszpasterskie dla dobra naszej rodziny parafialnej w pracy katechetycznej i duszpasterskiej. Otoczcie Go życzliwością i serdecznością przyjmując z otwartym sercem i wpierajcie Jego posługę swoją modlitwą.

1 września, w środę, rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę w tym trudnym i jakże niepewnym czasie, który rozpoczynamy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz17.30 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej od godz.17.00

W sobotę o godz. 17.30 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

W przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 12.00 przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Święto dziękczynienia za tegoroczne plony i ciężką pracę ludzi roli. Zapraszam bardzo serdecznie delegacje z wieńcami z poszczególnych wiosek, władze samorządowe naszej Gminy, asystę procesyjną, druhów OSP ze Staroźreb i Bromierza, Orkiestrę Gminną, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Akcję Katolicką, Koła Żywego Różańca. A nade wszystko zapraszam bardzo gorąco bohaterów tego dnia, ludzi ciężkiej pracy na roli, dzięki którym nie braknie nam chleba na stole.

W sobotę 4 września o godzinie 10.00 zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów do sali na plebani. Będzie to pierwsze spotkanie z nowym Opiekunem Ks. Robertem.

Natomiast 7 września zapraszam bardzo serdecznie na spotkanie wszystkich Lektorów. Tradycyjnie spotkanie na plebani o godzinie 19.00.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie świątyni w okresie jesienno-zimowym. Co prawda jeszcze do zimna daleko ale z ekonomicznego punktu widzenia powinniśmy zakupić opał wcześniej gdy cena jest dużo niższa niż w zimie. Będziemy mogli za zebrane ofiary zakupić większą ilość opału. Dziękuję wszystkim, którym leży na sercu ciepło w naszej świątyni i włączą się w to nasze dobro wspólne. Bóg zapłać.

PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ KOZIEBROCKIEJ.
PROSIMY WSZYSTKICH CHETNYCH DO ZAPISYWANIA SIĘ NA WZIĘCIE UDZIAŁU W PIESZEJ PIELGRZYMCE DO MATKI BOŻEJ KOZIEBROCKIEJ. TO WIELOLETNIA TRADYCJA, KTÓRA ZANIKŁA I KTÓRĄ PRAGNĘ ODNOWIĆ. MATKA BOŻA NA NAS CZEKA. ZAPRASZAM DOROSŁYCH, MŁODZIEŻ I DZIECI. W TYM PIELGRZYMIM TRUDZIE ZANIESIEMY NASZEJ MATCE NASZE TROSKI I KŁOPOTY.
Wyruszymy około godziny 5.30 a powrót autokarem jest przewidziany na godzinę 15.00.