W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz.16.50. a w niedzielę po sumie. Od poniedziałku do piątku rozważania prowadzą dzieci wraz ze swoimi katechetami a w sobotę i niedzielę zapraszam przedstawicieli Kół Żywego Różańca. Dzieci otrzymują pamiątkowe obrazki a młodzież wpisy do indeksów. W najbliższą sobotę wyjątkowo, z racji na ślub różaniec po Mszy świętej o godzinie 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w czasie nabożeństwa różańcowego.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Odpust ku czci świętych Aniołów Stróżów oraz niedzielę powołań kapłańskich. Będziemy gościć kleryków naszego Płockiego Seminarium Duchownego wraz z Ks. Profesorem. Będzie to szczególny dzień modlitw o powołania kapłańskie. Po Mszy świętej o 10.00 zapraszam na spotkanie młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania natomiast wszystkich ministrantów zapraszam na sumę odpustową. Po sumie procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie asystę procesyjną. Nabożeństwo różańcowe w niedziele, wyjątkowo o 15.30. Ofiary składane na tacę będą naszym wsparciem Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku.

W dniu 9.10.2021 r. organizujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca i możemy się zapisywać u Pani Haliny Kamińskiej. Koszt wyjazdu to 50 zł.

Proszę o zgłoszenie się tych sołtysów, którzy nie byli na spotkaniu Rady Parafialnej, po listy na zbiórkę ofiar na wywóz śmieci z cmentarza na II półrocze. Jednocześnie zwracam się do wszystkich parafian o włączenie się w to nasze dobro wspólne. Tych śmieci jest sporo a w okresie przed świętem zmarłych będzie ich jeszcze więcej. Ponadto jak widzimy cały czas trwają prace porządkowe na naszym cmentarzu. Likwidujemy stare zaniedbane groby, którymi praktycznie od wielu lat nikt się nie opiekuje. W ostatnim czasie wycięliśmy trzy drzewa. Koszt wycinki to 3300 złotych.

Trwają cały czas prace remontowe na plebani. Proszę o wyrozumiałość za utrudnienia w funkcjonowaniu kancelarii parafialnej.

Możemy już zgłaszać naszych bliskich do wspólnej modlitwy kościoła w tzw. wypominkach na przyszły rok. Rozłóżmy to w czasie aby uniknąć tłoku w kancelarii pod koniec października.