Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 16.50 a w niedzielę po sumie. Dzieci spotkają się na różańcu od poniedziałku do piątku i otrzymują karteczki do naszej wyklejanki a młodzież wpisy do indeksów.

Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, przeżywamy odpust parafialny ku czci św. Aniołów Stróżów, patronów naszej świątyni. Jednocześnie gościmy wśród nas kleryków i Ojca Duchownego naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, przeżywając Niedzielę Powołań Kapłańskich. Wspólnie modlimy się o powołania kapłańskie z naszej diecezji a szczególnie z naszej rodziny parafialnej. Naszymi ofiarami wspieramy naszą wspólnotę seminaryjną. Za każdy odruch serca i złożona ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta i nabożeństwo różańcowe z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne o godzinie 16.50

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na wsparcie zdolnej młodzieży pochodzącej z mniej zamożnych rodzin.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas grupę przygotowującą nas do zawierzenia naszej Parafii Matce Bożej. Na każdej Mszy świętej będziemy mogli zapoznać się z ideą zawierzenia.

W dniu 9 października wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Mamy już komplet w autokarze. Wyjeżdżamy o godzinie 7.00 z parkingu przed kościołem. Prosimy zabrać ze sobą odpowiednie ubrania stosowne do warunków pogodowych. W obrębie sanktuarium jest możliwość zjedzenia posiłku, który organizujemy sobie we własnym zakresie. Zawsze możemy zabezpieczyć się prowiantem na cały dzień. Powrót planujemy na godzinę 19.00.

Dziękuję za ofiary zebrane na wywóz śmieci z cmentarza:

• Targowa  – 9 rodzin – 180 zł
  • Wieczorka – 6 rodzin – 140 zł
  • Szkolna – 9 rodzin – 220 zł
  • Bojowników – 7 rodzin – 180 zł
  • Przeciszewo Wieś – 12 rodzin – 350 zł
  • Parkowa – 20 rodzin – 420 zł
  • Słomkowo – 15 rodzin – 400 zł

Możemy już zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w tzw. wypominkach na przyszły rok.