Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

Wypełniając naszą powinność wobec najbliższych możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach. W minionych dniach zadbaliśmy o miejsca ich wiecznego spoczynku na naszym cmentarzu. Może warto zatroszczyć się o ich dusze ofiarując za nich naszą modlitwę.

W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata .

Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci:
* ul. Partyzantów – 5 rodzin – 110 zł

Zachęcamy młodzież z naszej parafii do wyjazdu w dniu 21 listopada na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Płocku. Chętne osoby proszę zgłaszać się do Ks. Roberta.

Dziś zostaną wyróżnione osoby, które najlepiej uczęszczały na nabożeństwo różańcowe. Cieszy fakt, że każdego dnia było obecnych około 70 dzieci i spora grupa młodzieży. Dziękujemy też rodzicom i dziadkom, którzy przyprowadzali dzieci do świątyni dając tym piękny przykład wiary.

Są do nabycia jeszcze kalendarze rolnicze. Zachęcamy też do odbioru zdjęć z naszej pielgrzymki do Gietrzwałdu w zakrystii po Mszach świętych.

Pan organista będzie już w tym tygodniu roznosił opłatek na stół wigilijny, który został poświęcony w dniu dzisiejszym w naszej świątyni.

Niestety nasza wspólnota parafialna poszukuję chętnego na stanowisko kościelnego i grabarza. Chętnych proszę o kontakt ze mną w kancelarii parafialnej.