Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (modlitwa po Komunii).

Dziś kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Ks. Łukaszowi za wspólną modlitwę i zasiane w naszych sercach Boże Słowo. Niech ono przyniesie w nas plon stokrotny. Dziękuję księżom spowiednikom za posługę w konfesjonale oraz za pomoc Ks. Michałowi.

W środę o 17.30 ostatnie roraty. Zapraszamy.

W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o 22.00, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 i 12.00.

W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku.

W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. A pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Organisty.