„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jeszcze o godz. 10.00 I 12.00.

Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary zbierane na tacę sa przeznaczone na rzecz WSD w Płocku i szkół katolickich w naszej diecezji.

Podziękowanie:
Robertowi i ministrantom za dekorację szopki i choinek w kościele
Pani Agnieszce Gajewskiej za wiszące stroiki
Panu Organiście i scholii za program słowno-muzyczny i oprawę liturgii świątecznej
Panu Michałowi za porządek w świątyni i szelką pomoc w przygotowaniach do świąt
Druhom OSP ze Staroźreb za udział w dzisiejszej liturgii
Lektorom i ministrantom za uświetnienie liturgii

Wszystkim za wszelkie dobro niech Boże Dziecie błogosławi.