Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom

W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego. W tym dniu zostanie też rozstrzygnięty konkurs na szopkę bożonarodzeniową i na Mszy świętej zostaną wręczone nagrody.

Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Od godziny 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja zakończona nabożeństwem.

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Wizyta duszpasterska, zwaną kolędą w tym roku niestety nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Myślę, że najbezpieczniejszą formą modlitwy w intencji naszych rodzin będzie ubiegłoroczna praktyka spotkań w kościele na specjalnych Mszach Świętych Kolędowych. Rozpoczniemy je po przyszłej niedzieli. Mam nadzieję, że sytuacja nie pogorszy się na tyle, że będziemy mogli się spotykać tu w naszej świątyni. Już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych a bliższe informacje podamy w przyszłym tygodniu.