Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 12.00.

W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała. To wspomnienie jest obchodzone także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.

Dziś po Mszach świętych mamy okazję aby wspomóc naszymi ofiarami składanymi do puszek Panią Krystynę, która w ostatnich nawałnicach straciła dosłownie dach nad głową. Okazanie serca bliźniemu w potrzebie jest naszą chrześcijańską powinnością. Nigdy nie wiadomo czy my również nie staniemy kiedyś na drodze pomocy, której będziemy potrzebowali od innych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie proszę o uporządkowanie naszych grobów na cmentarzu. Po ostatnich wichurach jest sporo potłuczonych zniczy przy grobach, które stwarzają zagrożenie dla wielu z nas. Bardzo serdecznie proszę abyśmy wspólnie zadbali o bezpieczeństwo nas wszystkich i porządek na cmentarzu.