Dziś, w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.

W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte tego dnia o godz. 9.00 i 18.00. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na pomoc uciekinierom z objętej wojną Ukrainy, których opieką otacza Caritas. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu. Ofiarujmy post i pokutę w intencji pokoju na Ukrainie, w Europie i na świecie. Wołajmy do Boga o opamiętanie i jak najszybsze zakończenie wojny.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki o godz. 16.50 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę po sumie.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: spowiedź w piątek od 16.30 i w czasie drogi krzyżowej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego.

Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na ogrzewanie naszej świątyni, złożone w ostatnim czasie ofiary kolędowe. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.