Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 16.50. Natomiast Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

W Wielkim Poście Kościół zachęca nas do podejmowania dzieł miłosierdzia. Dziękuję serdecznie za złożone ofiary w Środę Popielcową na rzecz pomocy dla naszych sióstr i braci na Ukrainie, którym niezbędną pomoc świadczy Caritas. Nie wszyscy mogli z rożnych racji uczestniczyć w nabożeństwie w Środę Popielcową stąd też można takowe ofiary złożyć dzisiaj po Mszach Świętych do puszek. Wszystkim za okazane serce składamy serdeczne Bóg zapłać.

W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 18-20 marzec. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

W czasie Wielkiego Postu organizujemy konkurs plastyczny dla dzieci w kategoriach:

* plakat przedstawiający jedną ze stacji Drogi Krzyżowej

* makieta golgoty i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu.

Formy pracy są dowolne. Liczy się pomysłowość i samodzielność. Więcej informacji przekażą katecheci.

Tradycyjnie w Wielkim Poście zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekoracje Grobu i Ciemnicy oraz wystrój kwiatowy naszej świątyni przez cały rok. Jak wiemy zrezygnowaliśmy z cotygodniowego strojenia kwiatami naszej świątyni przez poszczególne wioski i ulice a zbieramy te ofiary tylko raz w roku. Wszystkim, którym leży na sercu piękno naszej świątyni, za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Listy w Staroźrebach na poszczególne ulice dostarczy Pani Urszula, sołtys Staroźreb. Natomiast w poszczególnych wioskach proszę sołtysów, radnych o zgłaszanie się po listy do zakrystii lub kancelarii.