Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Kończymy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne, ten wyjątkowy czas, który dał nam Bóg, abyśmy go wykorzystali ku dobremu. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do owocnego przeżycia tych dni rekolekcyjnych a szczególnie Ks. Radosławowi za obecność, wspólną modlitwę oraz wygłoszone słowo Boże, które zapewne pozwoli nam inaczej spojrzeć na wiele spraw z naszej codzienności. Bóg zapłać.

W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. Msze święte o godzinie 9.00 i 17.30.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.50.

W soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godzinie 16.30.

W zakrystii, po Mszach świętych, możemy nabywać baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł.

W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia. W naszej świątyni wystawione są „skarbony”, gdzie można składać ofiary, które zostaną przeznaczone na konkretna pomoc rodzinom z objętej wojną Ukrainy, które zamieszkują w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację świąteczną naszej świątyni i całoroczny wystrój świątyni:

– ul. Północna (12 rodzin) – 400 zł

– ul. Polna (32 rodziny) – 589 zł

– ul. Tęczowa + Wiosenna (11 rodzin)  – 170 zł

– Grabina (12 rodzin) – 440 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.