Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18.00 połączone z nabożeństwem majowym. Wyjątkowo nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą o 17.10. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

W przyszłą niedzielę spotkanie rodziców i dzieci klas komunijnych po Mszy świętej o godzinie 10.00. Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane gdyż przekażemy informacje organizacyjne odnośnie uroczystości. Będą podane terminy prób liturgicznych, omówimy kwestie fotografa oraz niezbędne ustalenia dotyczące samej uroczystości.