Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Na Mszy świętej o godzinie 12.00 przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej.

Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

Msze święte będą odprawione o godzinie 9.00 a o godzinie 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk J.E. Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.10. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:

– ul. Wiatraczna (9 rodzin) – 200

– ul. Modrzewiowa (2 rodziny) – 70

– ul. Lipowa (5 rodzin) – 80

– Mieczyno (17 rodzin) – 310

– Nowe Staroźreby (12 rodzin) – 240

– Bromierz (11 rodzin) – 190

– Przeciszewo Kolonia (15 rodzin) – 400

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.