Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy!

W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 8.30, 10.00 i 12.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 12.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, naszą orkiestrę, druhów OSP, dziewczynki do sypania kwiatkami z Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej oraz chłopców do niesienia różańca. Próba dzieci do sypania kwiatkami w poniedziałek po Mszy świętej o 17.30.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.10.

Dzieci, które odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego spotykamy się na krótkim „ Białym Tygodniu” od poniedziałku do środy. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przeżycia tej uroczystości: Ks. Robertowi, s. Cecylii i p. Katarzynie. P. Agnieszce za dekoracje, rodzicom za sprzątanie kościoła oraz za dar ołtarza, p. Organiście i p. Kościelnemu.

Dziękuję za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza

– ul. Chopina (3 rodziny) – 70 zł

– u. Kościelna /od Sędka do Wieczorka/ (21 rodzin) – 420 zł

– Przeciszewo Wieś (9 rodzin) – 280 zł

– ul. Chabrowa (3 rodziny) – 60 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.