Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym

W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. W tym dniu zakończymy oktawę Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła po Mszy Świętej o 18.00. Tego dnia zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą , w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

Dziękujemy serdecznie za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– Staroźreby Kolonia – (14 rodzin) – 340 zł

– Nowy Bromierz – (21 rodzin) – 420 zł

– ul. Sportowa (1 rodzina) – 50 zł

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę pożegnamy ks. Roberta, który decyzją Ks. Biskupa, odchodzi z naszej parafii i został mianowany proboszczem w Goleszynie. Naszą modlitwą i dobrym słowem podziękujemy za roczną posługę wśród nas.