Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie będziemy celebrowali o godz. 17.10 – serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek adoracja od godziny 17.00 zakończona nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17.00;

– w sobotę Msza święta ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30.

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja po Mszy Świętej o godz. 11.00. W okresie wakacyjnym w niedzielę Msze Święte odprawiamy o godz. 9.00, 11.00 i 16.00.

Dziękuje mieszkańcom Ostrzykówka ( 5 rodzin) za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza – 70 zł. Bóg zapłać.

W dniu dzisiejszym żegnamy Ks. Roberta, który decyzją ks. Biskupa, obejmie samodzielną parafię w Goleszynie. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować ks. Robertowi za posługę wśród nas. Pragnę podziękować za posługę sakramentalną i głoszone słowo Boże, za rzetelną posługę katechetyczną i opiekę nad grupami. Niech Dobry Pasterz wynagrodzi Księdza trud i obdarzy błogosławieństwem w nowej wspólnocie parafialnej.