Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym.

W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

W przyszłą niedzielę, w przeddzień wspomnienia św. Krzysztofa, będziemy się modlić w intencji kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy świętej będzie obrzęd poświęcenia naszych pojazdów. Zapraszamy bardzo serdecznie.