Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku.

Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z tej racji już dziś modlimy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Jak słyszeliśmy w dzisiejszym liście, ofiary, które składamy przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy

We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę.

W sierpniu wyrusza piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Nie wszyscy mogą w niej uczestniczyć. Ale jak co roku możemy uczestniczyć w pielgrzymce duchowej do czego serdecznie zachęcamy.

W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie członków KŻR.