Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku.

Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 9.00, 11.00 i 16.00. Pamiętajmy, że jest to święto nakazane, czyli katolik ma obowiązek w sumieniu uczestniczyć we Mszy Świętej.

W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

Od wtorku druhowie OSP w Staroźrebach będą tradycyjnie zbierać fanty na doroczną loterię. Natomiast sama loteria odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.00. Otwórzmy nasze hojne serca wspierając szczodrze naszych druhów i ich działalność dla dobra i bezpieczeństwa naszej wspólnoty gminnej i parafialnej. Również w przyszłą niedzielę o godzinie 16.00, na placu za remizą, będzie miał miejsce występ aktorów Teatru Dramatycznego w Płocku. W programie między innymi przybliżenie historii pożarnictwa, historii naszych jednostek. Nie zabraknie też wątków humorystycznych dla rozweselenia ducha. Zapraszamy bardzo serdecznie.