Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym.

W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny.

W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie powitamy Ks. Grzegorza, który rozpocznie posługę wikariusza w naszej wspólnocie parafialnej.  Jednocześnie dziękujemy Ks. Bartoszowi za wakacyjną pomoc i posługę oraz życzymy wszelkiej pomyślności na nowej placówce duszpasterskiej.

4 września przeżywać będziemy w naszej rodzinie parafialnej doroczne dziękczynienie za tegoroczne zbiory czyli dożynki parafialne. Główna uroczystość o godzinie 12.00. Zachęcamy bardzo serdecznie poszczególne wioski do wykonania wieńców dożynkowych. Już dziś zapraszamy wszystkich samorządowców, asystę procesyjną, służbę liturgiczną ołtarza, naszą orkiestrę gminna, a nade wszystko wszystkich rolników, którzy trudzą się uprawą roli aby nikomu chleba nie zabrakło.