Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. W dniu dzisiejszym witamy serdecznie wśród nas Ks. Grzegorza , który rozpoczyna posługę wikariusza. Życzymy Ks. Grzegorzowi wszelkich łask Bożych, wytrwałości, pogody ducha i ewangelicznego zapału. Zróbmy wszystko aby czuł się wśród nas jak najlepiej i swoją posługą przybliżał nas do Boga.

Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o 17.30. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą od godziny 17.30.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny oraz będziemy się modlić w intencji pokoju na świecie.

Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wystawienie i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00; spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.

W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza święta ku czci Matki Najświętszej   o godz. 17.30.

W najbliższą sobotę zapraszamy bardzo serdecznie na pierwsze powakacyjne spotkanie z nowym opiekunem, ks. Grzegorzem, wszystkich ministrantów. Spotkanie o godzinie 10.00 w salce na plebani. Liczę na obecność wszystkich, którzy chcą pełnić te szlachetną i zaszczytną posługę.

Najbliższa niedziela, 4 września, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. W nasze wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Dożynki Parafialne na Mszy świętej o godzinie 12.00 Zapraszam serdecznie władze samorządowe naszej gminy, asystę procesyjną, orkiestrę gminną, służbę liturgiczną ołtarza a nade wszystko tych, którzy trudzą się pracą na roli. Liczę na wykonane wieńce dożynkowe, które uświetnia naszą rodzinną uroczystość a później wezmą udział w pielgrzymce i uroczystościach w Koziebrodach, którym będzie przewodniczył J.E. Ks. Bp. Mirosław Milewski.

W dniu 8 września planujemy tradycyjnie wyruszyć na pielgrzymkę do Koziebród. Bardzo serdecznie proszę o jak najwcześniejsze zapisywanie się w kancelarii parafialnej. Imienna lista jest niezbędna do ubezpieczenia oraz do powrotu autokarem po zakończonych uroczystościach.

We wtorek zapraszamy na godz. 19.00, na plebanię, wszystkich lektorów na pierwsze powakacyjne spotkanie. Liczymy na obecność wszystkich.