Dziś we wspólnocie Kościoła obchodzona jest Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Jak widzimy pod chórem jest zorganizowana przez s. Cecylię loteria fantowa, z której dochód jest przeznaczony na rzecz misji. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00.

Zakończyliśmy pierwszy etap remontu naszych organ. Zostały naprawione mechanizmy grające. ( silnik, miech. wiatrownica, naprawa poszczególnych głosów łącznie z pedałem nożnym. Organy zostały nastrojone.) Dzięki temu organy uzyskały swoją moc i brzmienie. Kolejny etap przewidywany na wiosnę będzie obejmował prace konserwatorskie wnętrza instrumentu oraz szafy i kontuaru.

Zmieniliśmy mocowanie ekranu do wyświetlania pieśni. Dzięki temu tekst będzie widoczny dla wszystkich uczestników liturgii. Dziękuję za tę pracę Panu Michałowi.

Na cmentarzu, przy śmietniku oraz w alei głównej, są rozwieszone worki na liście. Bardzo serdecznie proszę aby do tych worków nie wrzucać innych śmieci poza liśćmi. Liczę na zrozumienie.

Są do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 30 zł. Zachęcamy do nabywania w zakrystii po Mszach świętych.

Możemy zgłaszać naszych bliskich zmarłych do wspólnej modlitwy kościoła w wypominkach. Pamiętajmy, że modlitwa zanoszona za zmarłych jest naszą wdzięcznością za wszelkie dobro, którego od nich doświadczyliśmy.

Dziękuję za złożone ofiary na wywóz śmieci z cmentarza:

– Bromierz (9 rodzin) – 220 zł

– ul. Brzozowa (1 rodzina) – 100 zł

– ul. Chopina (2 rodziny) 70 zł

– Opatówiec  (2 rodziny) – 100 zł

Wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie naszej wspólnej sprawy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.