Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym.

Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny. Jest to również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 17.30, w czasie której będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.00.

Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Będzie też zorganizowana przez s. Cecylię loteria fantowa, do udziału w której serdecznie zachęcamy.

Od kilku dni trwa remont naszych organ. Jest to pierwszy etap prac związany z uruchomieniem instrumentu i nastrojeniem instrumentu. Bliższe informacje podam po zakończonych pracach.

Trwa też remont zakrystii kapłańskiej, która przez nierzetelne wykonanie prac dekarskich została zalana. Dach został poprawiony w ramach reklamacji gwarancyjnej. Po osuszeniu trwają prace renowacyjne. Również w tej kwestii konkretne informacje podam po zakończeniu prac. Z tej też racji zakrystia jest chwilowo przeniesiona na drugą stronę i nie można z niej korzystać.

W sobotę zapraszamy bardzo serdecznie na zbiórkę wszystkich ministrantów na godzinę 10.00. Natomiast na godzinę 12.00 zapraszamy do salki w plebani wszystkich chętnych na spotkanie scholii.

Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– ul. Chabrowa ( 3 rodziny) – 60 zł

– ul. Płocka – od Worowic ( 29 rodzin) -570 zł

Wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie naszej wspólnej sprawy i złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę serdecznie podziękować za złożone w zeszłą i dzisiejszą niedzielę ofiary na ogrzewanie naszej świątyni.