Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

Dziś kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Ks. Andrzejowi za wspólną modlitwę i zasiane w naszych sercach Boże Słowo. Niech ono przyniesie w nas plon stokrotny. Dziękuję księżom spowiednikom za posługę w konfesjonale oraz za pomoc Ks. Grzegorzowi.

W środę o 17.30 ostatnie roraty. Zapraszamy.

W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą świętą o 22.00, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 10.00 i 12.00. W te świąteczne dni będziemy przeżywać wraz z J.E. Ks. Biskupem Romanem Marcinkowskim, który nawiedzi naszą wspólnotę, będzie celebrował Eucharystię i skieruje do nas swoje Pasterskie słowo.

We wtorek odwiedzimy naszych chorych z posługą sakramentalną od godziny 14.00.

Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Organisty przed i po Mszy świętej.

UWAGA !!!. Msza święta za śp. Jana Boguckiego zostanie odprawiona w dniu 25.12.2022 o godzinie 12.00 zamiast o 16.00. Tradycyjnie w dzień Bożego Narodzenia nie ma Mszy świętej o 8.30 i 16.00.