Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Pragniemy w tym roku wyruszyć na pielgrzymkę do Koziebród w dniu 8 września. Osoby chętne proszę zgłaszać się jak najszybciej do kancelarii parafialnej w celu zapisu na pielgrzymkę. To czy wyruszymy zależne jest od ilości chętnych gdyż musimy zamówić autokar na drogę powrotną. Zachęcamy bardzo serdecznie dorosłych, młodzież i dzieci.

Rozpoczęliśmy porządkowanie zaniedbanych miejsc na naszym cmentarzu grzebalnym. Zlikwidowaliśmy kilka miejsc i planujemy kolejne w tym tygodniu. W pierwszej kolejności do likwidacji są groby ziemne, bez tabliczek, zaniedbane od lat bądź te z lat 50, 60 tych czy starsze. Administrator cmentarza ma prawo usuwać groby zaniedbane i bez uregulowania dzierżawy po 20 latach. Przez dwa lata robiłem zdjęcia poszczególnych grobów i ich wygląd się nie zmienił. Bardzo często są to miejsca składowania śmieci i uwłaczają godności ciała ludzkiego. W pierwszej kolejności porządkujemy kwatery na starej części, w której wycięliśmy drzewa. Dzięki temu odzyskamy sporo miejsca na nowe groby.

W najbliższym czasie będziemy usuwać kolejne uschłe drzewa na cmentarzu, które zagrażają bezpieczeństwu.

W minionym tygodniu założyliśmy bramę w ogrodzeniu plebani od strony cmentarza oraz nowe drzwi metalowe do krypty kościoła. Koszt tej inwestycji to 7 tys. złotych. Planujemy też dalszą część modernizacji nagłośnienia w kościele: wymianę głośników i przewodów.

Dziękuję serdecznie Pani Agnieszce Gajewskiej za wystrój kościoła na dzisiejszą uroczystość. Przy tej okazji pragnę też bardzo serdecznie podziękować wszystkim parom, które zawierały związki małżeńskie w naszym kościele, za dekoracje kwiatowe. Bóg zapłać.