Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

Dziś z grupą dzieci z klas IV przeżywamy Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Módlmy się za nie, aby miały ciągłe pragnienie spotykania się z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Pomagajmy młodemu pokoleniu w zbliżaniu się do Pana naszym prawdziwie chrześcijańskim życiem, dobrym przykładem i odważnym świadectwem wiary.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Katechetom : ks. Grzegorzowi, s. Cecylii i p. Katarzynie za przygotowanie dzieci i oprawę liturgiczną. Panu organiście, panu kościelnemu, służbie liturgicznej ołtarza, rodzicom i głównym bohaterom dzisiejszego dnia za pienie przeżytą uroczystość. Dziękuję p. Agnieszce Gajewskiej za wystrój i dekorację kościoła. Rodzicom dziękuję też za dar ołtarza. W sumie na bierzmowaniu i obydwu komuniach zakupiliśmy trzy nowe ornaty.

Dzisiaj również święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki. A dla tych, które Pan powołał do wieczności wypraszajmy łaskę nieba.

W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.30, 10.00 i 12.00. Po Eucharystii o godz. 12.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i starsze z klas czwartych, zapraszamy do sypania kwiatków. Chłopców z obydwu komunii zapraszamy do udziału w procesji.

Natomiast w sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: to sobotnie połączymy z różańcem wynagradzającym ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 16.45. W dni powszednie o 17.10, natomiast w niedzielę po sumie. W najbliższą niedzielę, pierwszą miesiąca nie będzie procesji. Natomiast zapraszamy asystę w niedzielę 16 czerwca na sumę odpustową, po której będzie procesja.

Dziękuję za ofiary złożone na wywóz śmieci z cmentarza:

– ul. Słoneczna (5 rodzin) – 120 zł

– ul. Akacjowa (3 rodziny) – 160 zł

– ul. Kościuszki (11 rodzin) – 270 zł

– ul. Trzydziestolecia (6 rodzin) – 170 zł

– ul. Partyzantów (4 rodziny) – 100 zł

– ul. Szkolna (13 rodzin) – 270 zł

– ul. Targowa (8 rodzin) – 200 zł

– ul. Polna (24 rodziny) – 270 zł

– ul. 11 listopada (6 rodzin) – 210 zł

– ul. Płocka [od Worowic do Szkolnej] (33 rodziny ) – 640 zł

– Pl. Bojowników (7 rodzin) – 170 zł

– Staroźreby Hektary (12 rodzin) – 380 zł

– Staroźreby Kolonia [ Młyńska] (14 rodzin) – 350 zł

– ul. Kościelna[ od Płockiej do Wieczorka] (16 rodzin)- 410 zł

Wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary i zrozumienie naszej wspólnej sprawy składam serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę przedstawiciele asysty procesyjnej będą zbierać ofiary do puszek na pokrycie kosztów renowacji figury. Koszt tej pięknej inwestycji wyniósł 8000. Frezowanie karp przed kościołem to koszt 3000 zł.