Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił

W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

W naszej wspólnocie parafialnej w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii świętej. Terminy prób są dzieciom i rodzicom znane, natomiast spowiedź dzieci i rodziców w sobotę od godziny 10.00 do 11.00.

Próba dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu świętego w poniedziałek o godzinie 18.30.

Przypominam o nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni sprawujemy codziennie o godz. 17.10. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

Podajemy już program wizytacji biskupiej w naszej parafii w dniu 28 maja 2026.

8.30 Spowiedź święta

9.00 Msza święta dla parafian a szczególnie dla osób chorych i starszych. Przewodniczy Ks. Biskup a odprawia Ks. Proboszcz. W trakcie Mszy św. Ks. Biskup będzie udzielał Sakramentu Namaszczenia Chorych.

10.20. Spotkanie w Przedszkolu

11.00 Spotkanie w Szkole Podstawowej

15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwa za zmarłych na cmentarzu. Modlitwie           Przewodniczy Ks. Biskup

15.30. Spotkanie grup parafialnych w remizie OSP . Zapraszamy wszystkich należących do tych grup: ministrantów, schole, lektorów, asystę procesyjną, KŻR, druhów, OSP, członków Parafialnej Rady Duszpasterskie i Parafialnej Rady Gospodarczej.

18.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania

Oczywiście ten program jest bardziej napięty ale podajemy te spotkania, które dotyczą nas jako wiernych. ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE.

I na koniec bardzo miła informacja. W dniu wczorajszym nasi ministranci w grupie młodszych ministrantów brali udział w XXI Mistrzostwach Piłki Nożnej Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej. ZDOBYLI I MIEJSCE w swojej kategorii. Zawsze nasze drużyny były w czołówce ale po raz pierwszy zajęli I miejsce i będą reprezentować naszą diecezję na rozgrywkach ogólnopolskich w Gnieźnie na koniec czerwca. GRATULUJEMY NASZYM MISTRZOM. Dziękuję też ks. Ireneuszowi i Adrianowi Surmakowi za opiekę nad naszymi bohaterami.