Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dlatego na Eucharystię o godz. 17.30 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
Z początkiem czerwca, czyli od najbliższego poniedziałku, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.10 będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa
W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszej parafii. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze święte o godzinie 8.30, 10.00 i 12.00 z procesją do czterech ołtarzy.
Ołtarze w tym roku przygotowują mieszkańcy:
na ul. Wieczorka – mieszkańcy os. Północnego
na ul. Sienkiewicza – druhowie OSP Staroźreby
na ul. Szkolnej – mieszkańcy ul. Głowackiego, Tęczowej i Wiosennej
na ul. Kościelnej – mieszkańcy ul. Parkowej
Ołtarze będą skręcone w kościele. Trzeba je tylko przenieść umocować, przystroić kwiatami, zapalić świece.
W tym tygodniu przypada , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszopiątkowym oraz okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele od godz. 17.00.
W pierwszą sobotę (6 czerwca) oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe i litania do Serca Pana Jezusa w naszym kościele od godz. 16.30.
Przeżyliśmy wizytację biskupią w naszej parafii. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie tej uroczystości.
Dziękuję Panu Burmistrzowi i członkom naszej Rady
Dziękuje Pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu i całej społeczności szkolnej i przedszkolne.j Dziękuję za przygotowanie programów ks. Ireneuszowi i s. Tarsycji oraz nauczycielom przedszkola.
Dziękuję druhnom i druhom OSP ze Staroźreb za przygotowanie spotkania i sali oraz obecność na spotkaniu i Mszy świętej, dziękuję też druhom OSP z Bromierza za obecność ze sztandarem
Dziękuję serdecznie członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich „ Gołębie serce” z Bromierza za przygotowanie poczęstunku na spotkanie z grupami i wszystkim Paniom ,które się włączyły w wypieki.
Bardzo dziękuję wszystkim obecnym przedstawicielom grup parafialnych a przede wszystkim za przygotowanie sprawozdań. Dziękuję radym Pani Agnieszce Domańskiej i Panu Łukaszowi Kinalskiemu za prowadzenie spotkania.
Dziękuję serdecznie naszej orkiestrze gminnej za uświetnienie tej uroczystości.
Dziękuję Pani Agnieszce Gajewskiej za dekoracje kwiatowe.
Dziękuję Pani Agnieszce Surmak za całodniowy trud udokumentowania tych wydarzeń i umieszczenia na stonie parafii.
Dziękuję Panu organiście i Julii Zaborowskiej za oprawę muzyczną.
Dziękuję Panu kościelnemu za porządek.
Dziękuję Ks. Ireneuszowi za przygotowanie bierzmowania i pomoc w liturgii. Dziękuję za wspólną modlitwę ks. Damianowi.
Nade wszystko pragnę podziękować wszystkim obecnym Parafianom za wspólną modlitwę na Mszach w kościele i na cmentarzu.
Wszystkim za wszelkie dobro niech Bóg błogosławi.