1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Podczas wszystkich Mszy Świętych ma miejsce obrzęd błogosławienia palm.
2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu.
3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn „Sław, języku, tajemnicę”, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.
4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii w naszym kościele o godz. 18.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 20.00

Droga krzyżowa o trasie ok. 11 km 300 m. Start przy bramie głównej kościoła. Zakończenie na cmentarzu parafialnym.
1. Rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 20:00, zakończenie ok. godz. 0:00.
2. Uczestnictwo w drodze krzyżowej musi być zgłoszone w Kancelarii Parafialnej, w zakrystii lub telefonicznie. Jest obowiązek podania nr PESEL w celu ubezpieczenia.
3. Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką osoby dorosłej.
4. Każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać odblaskową kamizelkę ostrzegawczą w kolorze żółtym, latarkę (najlepiej czołówkę), ciepły ubiór, odpowiednie buty i wierzchnią odzież przeciwdeszczową.
5. Każdy uczestnik obowiązkowo musi mieć przy sobie ciepłą wodę lub herbatę w termosie do odpowiedniego nawodnienia organizmu.
6. Uczestnicy mogą nieść ze sobą własne, mniejsze krzyże.
7. Obowiązuje Reguła Bezwzględnego Milczenia – jako forma rozważań, skupienia i pokuty.
8. Prosimy o zaangażowanie w niesienie krzyża i pochodni oraz zmiany osób na każdej ze stacji.
9. Trasę przejścia zabezpiecza OSP Staroźreby i Policja. Uczestnicy stosują się poleceń wydawanych przez służby.
10. Trasa przejścia jest zróżnicowana pod względem nawierzchni (jej rodzaju, nierówności) i infrastruktury towarzyszącej – Uczestnicy zachowują szczególną ostrożność szczególnie na drodze przez las oraz przez zabytkowy park dworski w Staroźrebach.

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Pokarmy na stół wielkanocny będą błogosławione w naszym kościele w następujących godzinach: 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00. Po poświęceniu pokarmów będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty
6. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału.
7. W przyszłą niedzielę będziemy celebrowali uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20.30. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej celebracji. W niedzielę Msza Święta o godz. 6.00 zostanie poprzedzona procesją rezurekcyjną. Tradycyjnie zapraszam asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, orkiestrę gminną, ministrantów, lektorów. Pozostałe Msze Święte o godz. 10.00 i 12.00.
8. Są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny.
9. Zgłaszamy naszych chorych, których w środę od godziny 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną. Zatroszczmy się o to co najważniejsze dla nich w tym okresie świątecznym.
10. Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego, dekorację ołtarzy oraz wystrój świątyni na cały rok:
– Zdziar Mały (2 rodziny) – 150 zł
– ul. Brzozowa (3 rodziny) – 160 zł
– Bromierz (13 rodzin) – 324 zł
– Kolonia Staroźreby (15 rodzin) – 620 zł
Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
11. Dzieci przynoszą swoje wyklejanki z uczestnictwa w Drodze Krzyżowej i w niedzielę przewodnia po Mszy świętej o godzinie 10.00 będą wyróżnienia i nagrody.