Ogłoszenia – III Niedziela Wielkanocna C

05.05.2019

1. Dziś przypada III-cia Niedziela Wielkanocna. Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą obchody X-tego Tygodnia Biblijnego w naszej Ojczyźnie. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z numerami rozdziałów i wersetów Ewangelii według św. Jana. Zapraszamy chętne osoby do zabrania jednej kartki i przeczytanie w tym tygodniu danego fragmentu. Jeżeli każdy przeczyta jeden wyznaczony rozdział wspólnie przeczytamy całą Ewangelię św. Jana. W ten sposób oddamy cześć Słowu Bożemu. Zachęcamy do wspólnego czytania w domu Pisma Świętego w tym tygodniu !!!

2. Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszym kościele codziennie o godz. 17.00. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami przed kapliczką Matki Bożej czy też w gronie rodzinnym we własnym domu przed jej obrazem.

3. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

4. W poniedziałek obchodzimy święto apostołów Filipa i Jakuba.

W poniedziałek i w czwartek o 16.00 ostatnie próby liturgiczne dla rodziców i dzieci klas III-cich przygotowujących się do I-szej Komunii św. Spowiedź dzieci i rodziców przed uroczystością I-szej Komunii św. będzie w piątek od 16.00 do 17.00, a w sobotę od 9.00 przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnej przez rodziców.

We wtorek o 16.00 próba liturgiczna dla rodziców i dzieci klas IV-tych przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu św.
W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa krakowskiego, męczennika, głównego patrona Polski, przez św. Jana Pawła II nazwanego „patronem chrześcijańskiego ładu moralnego”.

W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, będziemy modlić się w intencji: o nowe powołania do kapłaństwa i do życia konsekrowanego.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii na sumie o 12.00 – uroczystość I-szej Komunii świętej. Dzieci i rodzice są już obecni przed kościołem o 11.45. Ławki w kościele pozostawiamy dla dzieci, rodziców i najbliższej rodziny. Są umówione panie fotograf - prosimy, by inni nie przeszkadzali swoimi aparatami w upamiętnieniu tej uroczystości (dla właściwego jej przebiegu i porządku w kościele). Osoby niezwiązane z tą uroczystością zachęcamy do uczestnictwa w mszach św. o innych godzinach.

W przyszłą niedzielę także w naszej parafii o 17.30 będzie druga konferencja dla narzeczonych zawierających śluby w tym roku w parafiach naszego dekanatu.